С викове за оставка по адрес на Петър Хубчев завърши дербито на Източна "Б" група между Ботев (Пд) и Любимец. "Канарчетата" записаха 2:2 срещу тима от столицата на дините, което е четвърти пореден "хикс" за най-скъпия отбор в шампионата.

Домакините дръпнаха в резултата с автогол в 25-ата минута на Николай павлов. Пловдивският халф не успя да се ориентира в пеналта при центриране от фаул на Тимонов и заби с глава топката в своята врата.

На футбол замириса в заключителната част на
полувремето. Първо Йордан Христов принуди бившия си съотборник от Спартак (Пд) Стефан Стойчев да боксира в корнер след воле по диагонала. Малко след това Сашо Александров изведе Петър Атанасов на стрелкова позиция в пеналта, но миналогодишният стрелец №1 на Източна "Б" група не успя да намери далечния ъгъл с вътрешен фалц.

В 40-ата минута Тодор Неделев изпусна Емил Петков на левия фланг, който след комбинация Илиян Трифонов прати кълбото в мрежата зад Амбарцумян - 1:1.
След още две минути бранителят Костадин Гаджалов спря с ръка шут на Петков. Капитанът на Любимец максимално затрудни Амбарцумян при изпълнение на свободния удар с ниска топка, избита от стража на Ботев в корнер.

До почивката гостите отправиха още два удара чрез Ибрахим и Трифонов, довели до освиркване на "канарчетата" от собствените им фенове. Запалянковците дори аплодираха рефера Ангел Баялцалиев за жълтия картон в 45-ата, вдигнат за симулация на Тимонов.

След антракта корекции в играта на Ботев не се забелязаха. Машината за голове Атанас Курдов се опита да прекъсне серията от три поредни равенства на тима си с безпощаден изстрел с глава в 62-ата минута.
Гостите тръгнаха смело напред за точка, но Амбарцумян първоначално показа рефлекс при удари от близо на Минчев и Трифонов. Опитният вратар обаче капитулира в 80-ата минута, когато след корнер Ничев вкара с глава.

60 секунди по-късно Гуджев получи втори жълт картон и автоматически червен, което силно свали шансовете на Ботев.
Мачът в Пловдив ще се запомни още с повторните дебюти в Ботев на бранителите Стефан Киков и Даниел Божков, играли като титуляри, както и отсъствието на Курдов от стартовия състав на Петър Хубчев.

БОТЕВ (Пд) - ЛЮБИМЕЦ 2:2
1:0 Н. Павлов (25-авт.), 1:1 Петков (40), 2:1 Курдов (62), 2:2 Ничев (80)

Ботев (Пд)
Амбарцумян, Рахов(55-Гуджев), Гаджалов, Дан. Божков, Стефан Киков (82-Н.Димитров), Иво Димитров, Тимонов, Ал. Александров, Т. Неделев, Й. Христов (65-Курдов), Петър Атанасов.

Любимец
Ст. Стойчев, Кост. Ничев, М. Ибрахим, Игнат Дишлиев, Ант. Огнянов, Ем. Петков, Ив.Минчев (78-Кам. Апостолов), Ил. Трифонов, Ил. Йорданов, Ник. Павлов (88-Катранков), Ф. Чипчев (90-Д. Алексиев).

Рефер: Ангел Баялцалиев (Сф)
Жълти картони: Тимонов, Гуджев, Курдов, Иво Димитров (Б); Огнянов (Л).
Червен картон: Гуджев (Б) 81

В друг интересен мач от кръга, Сливен успя да спре лидера Нефтохимик, като го победи с 1:0.

Вижте всички резултати:
Етър 1924 (ВТ) - Черноморец (Пм) 0:1, Добруджа - Несебър 1:0, Спартак (Вн) - Доростол (Сс) 2:1, Сливен - Нефтохимик 1:0, Ботев (Пд) - Любимец 2:2