Александър Везенков и Барселона победиха Доминион (Билбао) с 66:57 (18:14, 11:20, 23:15, 14:8) точки в 12-ия кръг от местния шампионат.

Александър Везенков влезе в началото на втората четвърт при резултат 18:14 в полза на домакините и успя да запише тройка за своите 5 минути игра.

Билбао се опита да вземе инициативата в началото на срещата и поведе с 11:3 точки, но след 13 поредни точки Барселона обърна хода на срещата. Във втората част гостите отново излязоха напред за 28:23 точки, но класата на Барселона продължи, за да се стигне до нов обрат.

След почивката, благодарение на класата и на по-големия ресурс Барселона успя да вземе добра преднина от 10 точки, не без помощта и на Хуан Карлос Наваро, а с това и успеха в мача.

Барселона заема трето място във временното подреждане с 11 победи от началото на сезона, а Билбао е на 12-то.