Рома понесе второ сериозно разочарование през тази седмица. След разгрома с 6:1 от Барселона в Шампионската лига, днес „римските вълци" претърпяха ново крушение, губейки на своя „Стадио Олимпико" от гостуващия Аталанта с 0:2.

По този начин играчите на Руди Гарсия се отдалечиха още повече от първата позиция в Серия А. Гостите стигнаха до успеха след попадения на Гулиелмо Стендардо в 41-ата и на Херман Денис от дузпа в 82-ата минути. Днешният двубой ще се запомни и с трите червени картона показани от главния арбитър Джанпаоло Калварезе.

В 81-ата минута реферът показа директен червен картон на Майкон за нарушението довело до дузпата. В оставащите минути до края Калварезе изгони последователно и двама играчи на гостите - голмайстора Стендардо и Алберто Граси. В класирането Рома остава на четвъртото място с 27 точки, но и с мач повече от първите три отбора. С успеха си пък Аталанта се изкачи до деветата позиция с 21 точки.