Отборът на Шахтьор (Донецк) постигна очаквана победа при визитата си в Дания на шампионите от Нордшеланд.  Въпреки изразителният резултат, момчетата на Мирча Луческу трябваше да се потрудят доста, след като до 40-ата минута губеха с 2:1, но с 4 безответни гола, украинският гранд взе своето на „Паркен".

Така интригата остава за следващия кръг, когато „миньорите" домакинстват на своя „Донбас Арена" на Ювентус, от който мач ще бъде разбулена и цялата мистерия в тази предварителна група.

При равенство с италианците се класират и двата тима, а при победа на който и да е ти, Челси продължава напред (разбира се, ако победи Нордшеланд).

Нещата за украинците не започнаха добре, след като Мартин Нортщранд изведе своите напред в 24-ата минута. Отговорът на гостите бе впечатляващ и две по късно Луис Адриано изравни.

Рубриката „гол след гол" продължи с нов датски гол реализиран от Каспер Лорентцен. Първата част все пак завърши при равен резултат, след като в 44-ата минута Вилиан направи 2:2.

От тук нататък започна головият рецитал за Шахтьор, като с четири безответни попадения на Вилиан (50') и още два гола на Луис Адриано (53',81') се оформи и разгромното 2:5

НОРДШЕЛАНД-ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 2:5

СТАДИОН: „Паркен"

СЪДИЯ: Антони Гутие (Франция)

НОРДШЕЛАНД: Хансен, Пархурст, Окоре, Рунйе, Мтилига, Аду, Стокхолм, Лорентцен, Кристенсен, Джон, Нордстранд (резерви: Тичиович, Килдентофт, Кристиансен, Айанаоглу, Виладсен, Гунделах, Иса)

ШАХТЬОР: Пятов, Сърна, Кухер, Ракитский, Рат, Степаненко, Фернандиньо, Тейшейра, Михитарян, Вилиан, Луис Адриани (резерви: Каниболоцкий, Едуардо, Кобин, Гай, Дъглас, Кривцов, Илсиньо)