Лудогорец и Зенит не можаха да изиграят контролата помежду си. Проверката започна и продължи 42 минути, след което се разрази сериозна буря. До този момент резултатът беше 0:0. Както е известно, Зенит е воден от Андре Вилаш-Боаш, а в стартовия състав започна звездата Хълк.

До момента на лагера си в Австрия тимът на Бруно Рибейро изигра четири двубоя, в които записа две победи и две поражения. Лудогорец победи ФК Краснодар с 3:2 и Университатя Крайова с 1:0, след което загуби последователно от Локомотив Москва (0:2) и Спарта Прага (0:1).

Метеорологичните условия започнаха да се влошават още в 37-ата минута, когато лекият дъжд, при който започна спарингът се усили значително. Три минути преди края на първото полувреме водният душ постепенно се превърна в градушка, а последвалите гръмотевици окончателно убедиха съдията да спре играта.