Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него Губерния (Нижни Новгород), където играе и национала Виктор Йосифов, допусна драматична загуба в плейофите за 5/8-о място в руската Суперлига.

Момчетата на Константинов отстъпиха вкъщи на Факел (Новий Уренгой) с 2:3 (18:25, 25:23, 25:16, 20:25, 11:15) във втория си мач от полуфиналните плейофи в тази част на шампионата.

Така волейболистите на Губерния допуснаха изравняване в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача, на 1-1 победи. Третата и четвъртата среща между двата тима са чак на 4-и и 5-и април (събота и неделя) в Новий Уренгой.

Виктор Йосифов изигра много силен мач за Губерния и завърши с 11 точки (3 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака).