Арсенал и Ливърпул спретнаха истинско футболно зрелище, но така и не успяха да си отбележат гол. Дербито на 3-ия кръг на Висшата лига завърши 0:0 на „Емирейтс".

Мачът беше изключително интересен и изпълнен с опасни положения. И „артилеристите" и „мърсисайдци" могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Главният съдия Майкъл Оливър предизивика истински полемики след като отмени чист гол на лондончани в 8-ата минута. Тогава Рамзи вкара, но реферът прецени, че е имало засада.

След нулевото равенство, Ливърпул продължава да няма допуснат гол във вратата си от началото на сезона. Преди този мач „мърсисайдци" имаха актив от две победи с по 1:0. Лондончани пък бяха записали една загуба от Стоук и победа над Кристъл Палас.

Срещата започна вихрено. Още във 2-ата минута гостите нацелиха греда чрез Коутиньо. В следващите минути играта стана равностойна. В 8-ата минута Рамзи засече подаване на Касорла и отбеляза, но реферът Майкъл Оливър не засече попадението заради засада. При повторенията обаче останаха сериозни съмнения, че такава няма.

Двата тима продължиха да играят изключително офанзивно. В края на полувремето, страхотен удар на Коутиньо срещна напречната греда, но след намесата на Петър Чех, който отклони леко топката.

През второто полувреме, „артилеристите" и „мърсисайдци"  не спираха да създават интересни положения. В 60-ата минута удар Алексис Санчес  също срещна гредата.

В 69-ата минута Жиру стреля много опасно, но Миньоле се намеси решително.

Девет минути преди края, Коутиньо имаше шанс да отбележи, но отново Чех бе на мястото си. В 83-ата минута Шкъртел за малко да си вкара автогол след опасно центриране по земя, което той изчисти с шпагат в корнер.

След този мач Арсенал е на 9-ото място във временното класиране. Ливърпул пък заема 4-ата позиция.

Арсенал - Ливърпул 0:0

Арсенал: Петър Чех, Хектор Белерин, Калъм Чеймбърс, Габриел Паулища, Начо Монреал, Франсис Коклен, Санти Казорла, Аарън Рамзи, Месут Йозил, Алексис Санчес, Оливие Жиру

Ливърпул: Симон Миньоле, Натаниел Клайн, Мартин Шкъртел, Деян Ловрен, Джо Гомес, Емре Джан, Лукас, Джеймс Милнър, Роберто Фирмино, Кристиан Бентеке, Филипе Коутиньо

All Goals and Highlights HD _ Arsenal 0-0... by Sport-Today-2014