Реал Мадрид успя да победи Ейбар в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. "Белият балет" се наложи с 2:0 над опонента си на стадион "Ипуруа".

Реал Мадрид поведе в резултата в 43-та минута, когато Лука Модрич сложи топката на главата на Гарет Бейл, а уелсецът я отклони във вратата на Асиер Риесго.
В 55-та минута Гарет Бейл комбинира с Кристиано Роналдо, който направи непростим пропуск.

Футболистите на Реал Мадрид имаха претенции за дузпа в 64-та минута, когато Кристиано Роналдо бе спрян от Хунка, а португалецът претендираше, че срещу него е извършено нарушение.

Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, след като в 81-та минута Давид Гарсия извърши нарушение срещу Лукас Васкес. Наказателният удар бе реализиран от Кристиано Роналдо в 82-та минута.

Реал Мадрид събра актив от 27 точки и се намира на трето място във временното класиране, докато Ейбар е седми с 20 точки.