Българският национален отбор по волейбол победи Сърбия с 3:1 (25:17, 21:25, 25:21, 29:27)  гейма в турнира за Трофея на Белград.

Нашите започнаха добре и спечелиха лесно първи гейм. Вторият обаче бе за съседите, кйоито го взеха с 25:21. В третия момчетата на Силвано Пранди се стегнаха и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 в наша полза. Сърбите така и не успяха да намалят разликата и загубиха с 21:25.

Най-оспорван бе последният, четвърти гейм. В самия край резултатът бе 20:20, като играта вървеше точка за точка. В крайна сметка обаче българите успяха да го спечелят с 29:27.

Така националите ни веч са на второ място в четиристранния турнир. Нашите имат 4 точки, а лидери са руснаците, които по-рано днес победиха Куба с 3:1 гейма. Утре нашите излизат срещу кубинците от 18:30 часа.

Съставите:

Сърбия:Никола Ковачевич, Владо Петкович, Драган Станкович, Милош Никич, Саша Старович, Марко Падрасчанин - Никола Росич-либеро

България:Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Методи Ананиев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро