Българският национал Ивелин Попов игра цял мач при поражението на Кубан с 0:1 от Зенит. Срещата от 14-ия кръг на руското първенство се игра на стадион „Петровский", а единствения гол в двубоя реализира бразилецът Хълк.

Капитанът на българския национален тим бе изключително активен на началото на мача. През първото полувреме Попето имаше три добри положения, но неговият тим не успя да се възползва.

За сметка на това, в 37-ата минута Хълк реализира за 1:0, което се оказа достатъчно на домакините за трите точки.

В крайна сметка Зенит затвърди още повече лидерската си позиция. Тимът вече води преди всички останали с 35 точки. Втори е Краснодар с 27, следван от ЦСКА Москва с 25. Кубан е на 5-ото място с 24 точки.