Реал (Мадрид) приключи сезона в Ла Лига с голово зрелища. Вицешампионите спукаха от бой Хетафе със 7:3 и така събраха актив от 92 точки, който в крайна сметка не се оказа достатъчен за златните медали в първенството. Хеттрик за домакините наниза Кристиано Роналдо, а по един гол добавиха Хесе, Хамес, Марсело и Чичарито. Официален дебют с „бялата" фланелка направи норвежкият вундеркинд-Мартин Йодегаард, а старши-треньорът Карло Анчелоти бе посрещнат и изпратен с бурни аплодисменти.

Хетафе пък се държа повече от достойно през първата част, когато гостите от мадридското предградие вкараха цели три гола в мрежата на Икер Касияс. Силите им обаче стигнаха за само 45 минути футбол от висока класа и през втората част бяха горчиво наказани от Чичарито и компания.

Първото полувреме на „Бенранеу" се превърна в истинско голово шоу. Нямайки какво да губят, двата тима заложиха на откри и нападателен футбол, който бе увенчан и с шест перфектни попадение. Интересното бе, че три от тях бяха в мрежата на Икер Касияс.

Всичко започна по очакван начин, след като Кристиано Роналдо се разписа във фаталната 13-та минута. Португалецът получи хубаво подаване от Марсело и майсторски елиминира съпротивата на Кодина. Изненадата обаче настъпи малко по-късно, когато Хетафе сътвори пълния обрат. Той бе факт след феноменални далечни изстрели на Ескудеро и Чори Кастро.

Отговорът на „кралете" бе подобаващ. Кристиано Роналдо набързо оформи своя хеттрик и отново върна преднината в лагера на Реал. Ибериецът първо се разписа след уникален пряк свободен удар, а след това бе точен и от дузпа. Равенството за първата час обаче бе фиксирано от Ласен в 42-ата минута, когато халфът се оказа най-съобразителен при един ъглов удар.

Силите на скромния мадридски тим обаче бяха до тук и през втората част гостите свалиха гарда. Това позволи на разярените футболисти на Реал да нанижат още 4 гола, с които да оформят чудовищната си победа със 7:3. Шанса да се разпишат сред голмайсторите имаха Чичарито, Хамес, Хесе и Марсело, а в игра се появи и младият норвежки вундеркинд-Мартин Йодегаард.

Така Реал приключва сезона със сребърните медали, като шампионите от Барселона останаха на две точки разлика. Хетафе пък изпраща сезон, по време на който се бореше мъжки за елитния си статут и в крайна сметка тимът на Пабло Франко финишира на 15-то място.

РЕАЛ (МАДРИД)-ХЕТАФЕ  7:3

1:0 Роналдо (13'), 1:1 Ескудеро (23'), 1:2 Кастро (26'), 2:2 Роналдо (34'), 3:2 Роналдо-дузпа (34'), 3:3 Ласен (42'), 4:3 Чичарито (47'), 5:3 Хамес (51'), 6:3 Хесе (71'), 7:3 Марселон (90')

СТАДИОН: „Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Хосе Антонио Витиенес

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Арбелоа, Пепе, Начо, Марсело, Хамес, Кроос, Ияраменди, Хесе Родригес, Роналдо, Чичарито (резерви: Навас, Варан, Бейл, Карвахал, Лукас Силва, Иско, Йодегаард)

ХЕТАФЕ: Кодина, Вигарай, Алексис, Налдо, Ескудеро, Родригес, Ласен, Леон, Сарабия, Кастро, Хинерстоза (резерви: Джонатан, Веласкес, Баба, Иви, Астрей, Мила, Селма)