Настоящият носител на трофея в Шампионската лига Милан спечели гостуването си в Донецк с 3:0. Всичките си попадения "росонерите" отбелядоха през второто полувреме.

След първо полувреме без голове Милан показа класата си през втората част. А влезлият като резерва Филипо Индзаги блесна с пълна сила. "Пипо" се появи в 63-ата минута и му трябваха едва 3 минути, за да намери мрежата на съперника. Пасът бе дело на Андреа Пирло, а малко преди това - в 56-ата минута Масимо Амброзини бе ударил греда.

Впоследствие Кака отбеляза втория гол като Индзаги също участваше в атаката и свали с гърди топката към бразилеца.

Индзаги се разписа за втори път в добавеното време на срещата, с което изравни постижението на Герд Мюлер за най-много голове в евротурнирите. Лидерството във вечната голмайсторска ранглиста вече е поделено между двамата с по 62 гола.