Литекс победи с 2:0 Славия в отложена среща от 19-ия кръг и съкрати дистанцията от ЦСКА и Локо (Сф) на 7 точки. Пети продължават да са "белите", но те вече изостават от ловчанлии на цели 8 точки.

Попаденията за "оранжевите" във вратата на най-стария столичен клуб реализираха Росен Кирилов и Крум Бибишков.

През първата част не падна гол, въпреки че домакините изцяло контролираха играта. В 16-ата минута попадение на Петър Златинов (вляво) бе отменено заради засада, а в 36-ата силен удар на Станислав Генчев от около 30 метра се отби в напречната греда на вратата на "белите".крум бибишков

В 35-ата минута бранителят на Литекс Алехандро Сичеро бе заменен принудително от Росен Кирилов, тъй като получи контузия.

Именно екснационалът даде преднина на Литекс в 68-ата минута, когато засече с глава центриране от пряк свободен удар.

В 85-ата минута Крум Бибишков (вдясно) отказа "белите" с втори гол в тяхната врата. Пристигналият тази зима в Ловеч от Португалия таран се разписа след асистенция на Петър Занев. Попадението бе първо за Бибишков в "А" група с екипа на "оранжевите".

С огромна заслуга за загубата само с 0:2 е вратарят на Славия Емил Петров, който действа на висота в срещата и дори на няколко пъти спаси вратата си, след като играчи на Литекс се озоваваха сами срещу него.

ЛИТЕКС - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Росен Кирилов (68), 2:0 Крум Бибишков (85)

ЛИТЕКС: Т. Тодоров, Р. Попов, Желев, Сичеро (35-Кирилов), Занев, Генчев (46-Бибишков), Манолев, Уелингтом, Сандриньо, Златинов (83-Ив. Попов), Бето

СЛАВИЯ: Ем. Петров, Вл. Иванов, Караславов, Й. Петков, Мечечиев, Симонович, Стойков, Джамбазов (46-Р. Рангелов), Кюмюрджиев (84-Б. Димитров), Ил. Илиев, Т. Колев