Дунав 8806 надделя над Хасково 2012 със 79:70 (22:13, 19:16, 23:20, 15:21) в първи мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред около 800 зрители в залата в квартал „Здравец" в Русе.

Уолтия Рол откри резултата в мача за 2:0 за гостите. Последваха обаче 5 безответни точни в техния кош. Авансът на „дунавки" започна бавно, но сигурно да расте и в 10-та минута таблото показваше 22:13 за „сините феи".

Не липсваха и моменти, в които реферите Владимир Цеков, Златин Караниколов и Мартин Хорозов предизвикаха недоволството на русенската публика, а и на щаба на гостите с някои свои отсъждания. Хасковският тим успя да се доближи на 5 точки зад домакините в един момент. На полувремето обаче преднината на русенския отбор вече бе 12 точки за 41:29.

Двубоят продължи в подобен ритъм, а момичетата на Георги Божков на няколко пъти доближиха и 20 точки преднина. Все пак 10 минути преди края те бяха напред с 15 т. за 64:49.

До финалната сирена шампионките не позволиха на съперника са да се доближи достатъчно, за да мисли за нещо повече от почетна загуба в първия мач от серията.

Така Дунав 8806 поведе с 1:0 победи в полуфнала. Втория мач от серията е на 11 април, петък, от 18 ч. отново в залата в русенския квартал „Здравец".