Мария Шарапова се класира за 1/8-финалите на „Уимбълдън". В мач от третия кръг, рускинята победи Ирина-Камелия Бегу от Румъния с 6:4, 6:3 за час и 25 минути.

Мачът започна ужасяваща за хасковската снаха, която допусна пробив още в първия си сервис-гейм.

Впоследствие нещата си дойдоха по местата, след като маша веднага върна пробива. Сетът се движеше равностойно до самия му край, когато при 5:4 в своя полза, Шарапова направи още един пробив.

Втората част не приличаше на първата. Рускинята изчисти неточностите от играта си и с направи два бързи пробива. Шарапова на свой ред загуби подаване, но при резултат 5:1, когато вече е твърде късно за обрат. При следващото си подаване приятелката на Григор затвори сета и мача.

В следващия кръг Шарапова ще играе срещу Андреа Петкович или Зарина Дияс от Казахсхан.