Със загуба започнаха квалификациите за Евробаскет 2015 за българския национален отбор. Тимът ни изигра слаби първи три части срещу Холандия и отстъпи с резултат 53:62.

Отборът ни не играеше ефективно срещу защитата на съперника, изпускайки много стрелби от тройката и същевременно загубиха борбата под коша. Следващият мач на българите е гостуване на Черна гора в сряда (13-и август).

След оспорвано начало и първа четвърт, преминала през смени на водачеството и изравнявания, холандците поведоха с 5 точки за 20-15. След серия от 5-0 в средата на втория период разликата стана 8 точки, а до почивката Холандия я направи двуцифрена за 37-27.

След доста бездушна игра на отбора ни през третата част и доста ниска резултатност разликата се увеличи до 15 точки. В началото на последния период обаче Божидар Аврамов вдигна съотборниците си с няколко силни нападения и разликата падна само до 2 точки при 3 минути и половина до края. След две поредни тройки на Арвин Слахтър обаче разликата бързо бе увеличена на 8 точки, а до края гостите успяха да запазят аванс, за да победят.

Холандците спечелиха категорично борбата под коша с 47:32, а стрелбите от тройката на отбора ни бяха прекалено много - 32, от които 10 успешни, отбелязва bgbasket.com. Доста по-малко бяха стрелбите на тима ни за две точки - 25, от които 8 вкарани. Холандия овладя 14 борби в нападение, което допълнително ограничи бързата атака на българите.

За България на ниво бе Божидар Аврамов, който вкара 17 точки, а с 9 завърши Александър Везенков. За Холандия Арвин Слахтър записа 18 точки, а 13 записа Ник Аудентаг.