Атлетико Мадрид победи с 3:1 Малага в поредна среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Головете за шампионите на Испания бяха дело на Тиаго Мендеш (12), Антоан Гризман (42) и Диего Годин (83). За андалуския тим точен беше Роке Санта Крус (63).

Благодарение на успеха "дюшекчиите" поне временно се доближиха на точка от лидера Реал Мадрид, който също ще играе тази вечер.

Домакините откриха резултата след статично положение. Коке центрира от корнер на първата греда и там Тиаго Мендеш стреля точно с глава - 1:0. В 42-ата столичани реализираха хубав втори гол. Манджукич и Арда Туран разиграха добре, турският халф центрира и Гризман отбеляза от втората греда.

След почивката гостите върнаха един гол в 63-ата минута чрез ветерана в предни позиции Роке Санта Крус. Последваха пропуски на домакините и най-вече на Хименес и Гризман. В 83-ата Атлетико стигна до успокоителен трети гол. След късо изпълнение на корнер Коке центрира, Камени не изчисти добре и в крайна сметка Диего Годин отбеляза след подаване на Тиаго.