Италианският шампион Ювентус направи голяма крачка към класиране на осминафинал в Шампионската лига, след като тази вечер надигра с 2:0 Малмьо в гостуването си в Швеция от група "А".

Така Старата госпожа излезе на второто място в групата с 3 точки преднина пред третия Олимпиакос и вече държи съдбата си в свои ръце.

Първият гол в срещата пък отбеляза Фернандо Йоренте в 49-ата минута, а Карлос Тевес добави второто попадение за своя тим в 88-ата минута и реши всичко в мача.

Юве можеше да сечели и доста по-убедително, но играчите на торинци се отличиха с куп пропуски пред вратаря Робин Олсен.

В 49-ата минута перфектен извеждащ пас получи Фернандо Йоренте, който надбяга защитата, финтира вратаря и отбеляза за 0:1.

Фернандо Йоренте имаше чудесен шанс да удвои головата си сметка в 70-ата минута, когато получи чудесно центриране във вратарското поле, но изстрелът му с глава бе слаб. Все пак в 88-ата минута Карлос Тевес реши всичко в мача, като надбяга защитата и с техничен удар покрай вратаря оформи крайното 0:2.

Така Ювентус вече има актив от 9 точки и заема второто място в групата. Малмьо пък остава на дъното на класирането с актив от 3 точки.