Септември София ще срещне ЦСКА в следващия етап на турнира за Купата на България. Тимът на Николай Митов отстрани Витоша Бистрица след 5:4 при изпълнението на дузпи, след като в редовното време двата отбора завършиха при резултат 3:3.

Малко преди да изтече половин час от началния съдийски сигнал, бистришките тигри поведоха, след открадната топка. Стоян Георгиев подаде на Мирослав Тодоров, който реализира за 1:0. Само три минути по-късно, Антонио Павлов отбеляза първото от трите си попадения в срещата.

Един час след началото на двубоя, Витоша Бистрица стигна до два гола преднина след попадения на Александър Александров. Юношата на Левски Антонио Павлов върна интригата в двубоя в 76-та минута и реализира за 2:3. Секунди преди края на редовното време Борислав Георгиев събори Антонио Павлов в наказателното поле, като нападателя реализира за 3:3 от дузпа.

Според регламента на турнира предстоеше директно изпълнение на дузпи.

Стоян Георгиев, Кристиян Кочилов, Александър Александров и Мирослав Тодоров бяха точни от бялата точка за Витоша Бистрица. Четвъртата дузпа се оказа ключа към изхода на тази среща, но Ангел Стоянов пропусна. От другата страна футболистите на Септември бяха безпогрешни от дузпата и триумфираха с 5:4.