Милан и Фиорентина не успяха да излъчат победител в последния мач от втория кръг на италианската серия "А", завършвайки наравно 1:1.

Двата отбора изиграха равностоен двубой на "Сан Сиро" в Милано и в крайна сметка равенството като че ли бе най-закономерният изход от срещата.

Бразилският плеймейкър на домакините Кака откри резултата в 26-ата минута след точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден заради събаряне
на Масимо Амброзини от Дарио Дайнели.

През втората част "виолетовите" значително подобриха играта си и в 56-ата минута след центриране отляво Адриан Муту засече топката и я прати неспасяемо в мрежата на Дида.

До края и двете единайсеторки имаха няколко положения, като веднъж и гредата помогна на домакините, но ново попадение не падна и Милан и Фиорентина си поделиха по една точка.

След всички мачове в този кръг начело остава Ювентус с 6 точки, пред Рома със същия актив, но по-лоша голова разлика. Трети и четвърти са именно днешните съперници с по 4 точки.

Стартови състави:

Милан: Дида, Одо, Неста, Каладзе, Янкуловски, Гатузо, Пирло, Амброзини, Кака, Зеедорф, Джилардино

Фиорентина: Фрей, Уйфалуши, Дайнели, Гамберини, Паскуал, Донадел, Ливерани, Гоби, Сантана, Пацини, Муту