Българската лекоатлетка Ивет Лалова спечели бягането на 100 метра на турнира "Артур Такач" в сръбската столица Белград с време 11,26 секунди, което е уникално постижение.

Това време е покрит "А" норматив за Олимпийските игри в Пекин'2008. Тоест още в първото си състезание възпитаничката на треньора Константин Миланов взе олимпийска квота.

Това е първо появяване на летоатлетическата писта след тежката контузия, която получи атлетката след "черния" за нея 14 юни 2005 година, когато на загрявката на турнира в Атина бе блъсната и при падането счупи бедрената кост на десния крак.

Възпитаничката на Константин Миланов вече е възстановена напълно и тренира на пълни обороти, но й трябва време, за да достигне предишната си върхова форма.

"Това е най-щастливият ден в живота ми", заяви Лалова веднага след състезанието.

След Белград Лалова ще пътува за Полша, където ще участва в турнир (9-10 юни), след което се прибира в България.

Нора Иванова-Едлецбергер остана последна с 11,90 секунди. От записаните за участие на старт не застана само Шерън Симпсън от Ямайка.

В същата дисциплина при мъжете се наложи световният рекордьор Асафа Пауъл (Ямайка). Пауъл бе с две класи над съперниците си, като зае първото място с рекорд на турнира - 9,97 секунди.

Втори се нареди Мартина Чуранди (Холандски Антили) - 10,11 секунди, а трети и четвърти се класираха Майкъл Фрейтър (Ямайка) и Марк-Люис Франсис (Великобритания) - по 10,19 секунди.