Ник Кириос отказа друг млад талант в световния тенис - Милош Раонич, елиминирайки го в третия кръг на "Уимбълдън" с 3-2 сета (5:7, 7:5, 7:6(3), 6:3) за два часа и 40 минути игра. Кириос, който наниза 34 аса срещу канадеца, ще срещне на осминафиналите Ришар Гаске, отстранил нашия Григор Димитров.

Мачът започна оспорвано, а в четвъртия гейм Раонич стигна до 30-40 и точка за пробив, но с два аса Ник взе предимство, след което канадецът сбърка форхенд и Кириос удържа подаването си.

Играта продължи много оспорвано без нито една точка за пробив в следващите седем гейма, след което Раонич удари решително. Той бе улеснен от цели три двойни грешки на Кириос, които му костваха гейма и сета.

Изоставането обаче не смути особено Ник, който продължи много уверено и доведе резултата до пълен обрат. Той спечели втория сет по схемата на Раонич.

Канадецът удържа три брейкбола, за да поведе с 5-4, но това бе и последният му гейм във втората част. 11-ият гейм започна с двойна грешка на Раонич, след което с агресивна игра Кириос проби на 15, след което с нови два аса австралиецът затвори сета с гейм на нула.

Третата част премина без пробиви, а в тайбрека Раонич пръв осъществи минипробив за 2-0, но до края на дългия гейм успя да вземе само още една точка и Ник поведе в сетовете. Пробив за 5-3 реши четвъртия сет и изхода на мача и Кириос за втора поредна година стигна до четвъртия кръг на "Уимбълдън".