Отборът на Локомотив (София) направи решителна крачка към четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Преди броени минути, момчетата на Димитър Васев разбиха като гост втородивизионния Ботев (Гълъбово) с 4:1, обезсмисляйки предстоящия реванш в столицата.

Мачът в Гълъбово започна при много силен дъжд и не повече от 300 зрители. Локомотивци излязоха напред след 11-минути игра, когато сърбинът Марко Ранджелович реализира с глава при едно отлично центриране на Даниел Генов. Домакините , макар и с голяма доза късмет, се върнаха в мача след половин част игра. Тогава нападателят на гостите Шехуди действа по безумен начин в собственото си наказателно поле, нанизвайки си куриозен автогол.

Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като Марко Ранджелович повтори изпълнението си от 11-ата минута, но този път реализира след статично положение с крак. Всичко в тази турнирна битка бе решено още преди почивката, когато Том бе изведен сам срещу Георгиев и майсторски го преодоля за 1:3.

Крайното 1:4 бе оформено от Шехуди в началото на втората част, когато легионерът най-сетне намери път към правилната врата. Реваншът е на 13-ти декември в столичния квартал „Надежда".