Наставникът на Рома - Руди Гарсия заяви, че според него тимът му е заслужавал поне точката в мача с Интер, загубен от столичани с 1:2.

"Според мен равенството щеше да бъде по-логичен резултат. На това ниво обаче мачовете се решават от една ситуация. През първото полувреме ударихме греда, но всъщност през втората част показахме нашата игра. Успяхме да изравним и дори опитахме да спечелим мача, но не се получи и в крайна сметка загубихме.

Не мога да се оплача от играта и желанието на отбора, още повече, че нямаме време за разтакаване, защото в сряда ни предстои нов мач. Може би проблемът ни тази вечер бе, че опитвахме да градим играта си от защитата, а не в предни позиции.

Направихме твърде много грешки, а и нямахме шанс при пропуска на Ибарбо. Трябва да бъдем по-безкомпромисни в предни позиции, тъй като имахме добри възможности и през втората част", смята Гарсия.