Байер (Леверкузен) отстъпи с показателното 1:4 пред състава на Вердер (Бремен), в среща от програмата на 24-ия кръг на немското футболно първенство.

Точни за гостите бяха Бартелс и Пизаро, разписал се на три пъти. Почетният гол за домакините бе дело на Джилободжи, пратил топката в собствената си врата.

Футболистите на Байер имаха реалната възможност за влизане в Топ 4 на подреждането, но това така и не се случи.

Леверкузен е вече с три поредни поражения и може да остане задълго извън зона "Европа" в таблицата.

Гостите бяха сред застрашените от изпадане тимове и ново поражение щеше да направи ситуацията в отбора още по-трудна.

Такова обаче не бе записано, като опитният Пизаро се развихри и с трите си гола през вторите 45 минути реши всичко в мача.

Преди това резултатът бе открит от Бартелс, разписал се след само 5 минути игра, а Джилободжи прати топката в собствената си врата двайсет минути преди края.

Така Вердер поема глътка въздух и запазва шансовете си за оставане в елита на страната.