Отборът на Ботев надделя над единайсеторката на Черно море в двубой между двата тима от програмата на 7-ия кръг на "А" група.

Пловдивчани се наложиха с 2:1, след попадения на Васев и Варела. Почетният гол за варненци бе дело на Курьор.

КОМЕНТАР ОТ МАЧА ПО МИНУТИ ЧЕТЕТЕ ТУК!

Домакините записаха престижно равенство на гости на Берое в предишния кръг, но все така продължаваха да изпитват трудности в завършващата фаза от играта си. До момента "канарите" бяха отбелязали едва 3 попадения, а в същото време бяха получили цели 9 във вратата си. И двата показателя бяха променени днес.

Черно море пък надигра състава на Монтана в миналия си мач, като демонстрира добро сработване между отделните звена в отбора и оправдано самочувствие, особено що се касае до домакинските си изяви. При гостуванията си тимът също бе на ниво, но тази вечер тази тенденция бе променена.

Ботев наложи превес в играта още в началото на мача на Коматево, като въпреки многото си атаки през първите 45 минути така и не успя да се добере до откриващо попадение.

Варненци разчитаха предимно на контрадействия, завършвани от Курьор.

Шест минути след началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Балтанов получи втори жълт картон.

Истинският екшън обаче бе оставен за последните минути.

В 71-ата Генов стреля от свободен удар, вратарят на варненци изби, но при добавката Васев даде преднина на "канарите" - 1:0.

9 минути преди края на срещата пък Варела бе съборен в наказателното поле и получи правото да изпълни дузпа. Футболистът лично застана зад топката от бялата точка и бе точен - 2:0.

Крайното 2:1 оформи Курьор, разписал се майсторски с глава в 86-ата минута.

Въпреки усилията на Морето, до края на двубоя нова промяна в резултата не бе регистрирана и така Ботев се поздрави с първата си домакинска победа през сезона. За Черно море пък загубата бе под номер 3.