Черно море започна по отличен начин защитата на националното отличие. Адмирал Спасов и компания триумфираха при визитата си на втородивизионния Пирин (Разлог) с  1:7.

"Моряците" вилняха насред Разлог и подпечатаха победата си още през първата част.

Варненци тръгнаха ударно и до 38-ата минута водеха с 0:3. Начало на голеадата даде Вилиян Бижев, който се разписа след малко повече от 23 минути игра. Последваха две перфектни изпълнения от пряк свободен удар, които се превърнаха в „мисия невъзможна" за стража на домакините Марио Атанасов. Автор на първото от тях бе Бекир Расим, а другото бе дело на Симеон Райков.

Пиринчани опитаха да се върнат в мача 53-ата минута, когато Димитров намали до 1:3. Дързостта на домакините обаче бе жестоко наказана с още четири  варненски гола. Вилиян Бижев се разписа буквално в следващата атака, а малко след него реализира и Марк Клок.

До края нападателят Бижев оформи своя хеттрик, а звучното 7:1 бе оформено от Симеон Райков.

ПИРИН (РАЗЛОГ)-ЧЕРНО МОРЕ 1:7

0:1 Вилян Бижев (23'), 0:2 Бекир Расим (31'), 0:3 Симеон Райков (38'), 1:3 Димитров (53'), 1:4 Бижев (54'), 1:5 Марк Клок (64'), 1:6 Вилян Бижев, 1:7 Райков

ПИРИН (РАЗЛОГ): 12. Марио Атанасов, 9. Виктор Шишков, 14. Георги Калоянов, 19. Димитър Димитров, 8. Димитър Руйчев, 5. Евгени Тунтев, 10. Мартин Газиев, 13. Николай Раданов, 21. Николай Димитров (к), 7. Николай Хаджиниколов, 16. Петър Лазаров

ЧЕРНО МОРЕ: 40. Александър Чанович - 3. Даниел Георгиев, 27. Илиян Неделчев, 84. Тодор Паланков, 4. Михаил Венков - 19. Матиас Курьор, 10. Марк Клок, 7. Бекир Расим, 13. Симеон Райков - 11. Живко Петков, 20. Вилиян Бижев