Левски победи Рилски спортист със 70:64 в най-интересния мач от 27-ия кръг на НБЛ.

На полувремето самовоският тим водеше с 38:35, но през третата четвърт Левски стопи аванса им и преди решителната част резултатът бе равен - 52:52. В крайна сметка обаче „сините" все пак успяха да грабнат победата.

Най-резултатен за тях бе Арън Харпър с 19 точки. Димитър Караджовски пък наниза толкова, но за Рилецо.

Лидерът в класирането Лукойл-Академик продължава уверено победния си ход. Днес „студентите" надвиха без проблеми Балкан в Ботевград със 106:64.

Травис Питърсън завърши с 20 точки за шампионите, а Георги Давидов се отчете с 12 за Балкан.

В другите мачове днес Спартак (Плевен) срази Черноморец (Бургас) с 82:73, а Ямбол победи като домакин Евроинс Черно море с 82:66.