Литекс завърши наравно 0:0 с полския вицешампион Белхатов в първата си контрола от подготвителния лагер в Германия, съобщи клубният сайт на ловчанлии.

"Оранжевите" можеха да поведат в резултата още в 22-ата минута, но изстрелът на Живко Желев бе спасен блестящо от вратаря на полския тим. Белхатов също имаше своите шансове за гол, като в 14-ата минута Ящребински удари греда.

След почивката Ферарио Спасов смени целия отбор. Литекс имаше превъзходство, но Ивелин Попов, Томе и Петър Златинов пропуснаха изгодни положения. Резервният вратар Илия Николов пък спаси опасен удар на Яжебовски.

В 75-ата минута реферът си затвори очите, след като защитник на поляците изби топката с ръка от голлинията. Вместо дузпа, съдията показа, че играта продължава.

Състав на Литекс:
Първо полувреме: Т. Тодоров, Бандаловски, Желев, Пл. Николов, Берберович, Манолев, Йеленкович, Сандриньо, Том, Бето, К. Хазуров

Второ полувреме: Ил. Николов, Р. Попов, Желев, Пл. Николов, Венков, Златинов, Буарен, Генчев, Томе, Ив. Попов, Бибишков