Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши на 11-о място в състезанието по блиц шахмат на четвъртите Световни интелектуални игри в Китай. Тя започна деня от пета позиция с 11,5 точки след 20 изиграни партии, но днес допусна шест загуби в последните осем кръга и изпадна от топ 10 с актив от 14.0 точки.

Шампионка стана представителката на домакините световната шампионка Ифан Хоу с 22,5 точки. Втора  с 19,5 точки остана победителката в турнира по ускорен шах Валентина Гунина (Русия), а трета Ана Музичук (Словения) също с 19,5 точки.

При мъжете титлата на блиц спечели руснакът Александър Грищук с актив от 19,5 точки след 30 изиграни партии. Грищук стана шампион и на ускорен шахмат.

Максим Вашиер-Лаграв от Франция заслужи второ сребро на Световните интелектуални игри, след като събра с 18,5 точки в блица. Той остана втори и на ускорен шахмат. С бронза на блиц се окичи Теймур Раджабов (Азербайджан) с 18,0 точки.

В надпреварата при мъжете и при жените се включиха по 16 шахматисти.