Валенсия се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на краля. “Прилепите” направиха зрелищно равенство 4:4 у дома срещу Райо Валекано.

В първия мач валенсианци победиха с 2:1 и така с общ резултат 6:5 продължават напред. Мачът на „Местая” бе доста зрелищен. В 8-ата минута Пако Алкасер откри за 1:0.

Гостите отвърнаха обаче вкараха три бързи попадения, дело на Хосабед (’20), Посуело (’23) и Перейра (’38). Така Райо се оттегли на почивка с преднина от два гола, която ги класираше за следващата фаза. В 46-ата минута Морсиьо си наниза непел автогол. В 62-ата минутаЕмбарба се разписа за 2:4. Три минути по-късно Пако Алкасер намали в 65-ата, за да може Родриго в 71-ата минута да оформи крайното 4:4.