Барселона спечели група "F" след като надви Пари Сен Жермен с 2:1 у дома в последен, шести мач. Така каталунците изпревариха французите на финалната права и ще се надяват, поне на хартия, на по-лесен опонент за осминафиналите.

Гостите обаче започнаха изненадващо активно и поведоха само след четвърт час игра. Лукас Моура намери Блес Матюиди в пеналта,а той върна към Ибрахимович. Последният бе напълно непокрит и с шут от упор, шведът не прости на Тер Щеген.

В 19-ата Барса обаче изравни чрез Меси. Масчерано пусна дълъг пас към Суарес отдясно, той от въздуха успя да обърне топката към аржентинеца, а той, останал на 3-4 метра пред празната врата, нямаше как да сбърка.

В 29-ата ПСЖ пак ,можеше да поведе. Кавани преодоля Пике, после Моура получи чудесно ниско центриране отляво, но незнайно как успя да пропусне вратата.

В края на полувремето Барселона започна все по-вече да задържа топката и това даде резултат. След многоходова атака в 39-ата мин, топката стигна до Суарес, който стреля от упор, но Сиригу спаси.

Секунди по-късно обаче Неймар направи 2:1. Бразилецът бе оставен да напредне с топката в краката, защитниците на ПСЖ само го гледаха и отстъпваха, което се оказа лошо решение.

Неймар си нагласи топката на удобния крак, прицели се и със страхотно насочен удар изведе каталунците напред.

След почивката мачът продължи да бъде двуостър. Малко след подновяването на играта Моура проби по фланга и стигна почти до вратата, наложи се Тер Щеген да избива, последва голямо разбъркване, при което гостите пробваха още няколко шута, един от които бе избит и от голлинията.

Барселона си реши мача в 77-ата минута. Тогава, след маркова постепенна атака, Неймар получи отдясно и стреля. Сригу изби, но притичалият Суарес успя да направи добавка за 3:1.

Последваха интересни последни 15-ина минути, които предложиха доста открита игра и няколко опасности пред двамата вратари, но до нов гол така и не се стигна.

Третото място в тази група пък остана за Аякс. Амстердамци разгромиха с 4:0 у дома АПОЕЛ и така най-после взеха първата си победа в Лигата този сезон.Кипърцците се държаха почти до края на първата част, когато Шьоне откри от дузпа. Веднага след почивката пак Шьоне и Клаасен покачиха на 3:0, а в края Милик вкара дежурния си гол за 4:0.

БАРСЕЛОНА - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 3:1

0:1 Ибрахимович (15')

1:1 Меси (19')

2:1 Неймар (41')

3:1 Суарес (77')

Барселона: Тер-Щеген; Бартра, Пике, Масчерано, Матийо; Педро, Бускетс, Иниеста; Суарес, Меси, Неймар

ПСЖ: Сиригу; Ван дер Вийл, Давид Луиш, Тиаго Силва, Максуел; Верати, Тиаго Мота, Матуиди; Лукас, Ибрахимович, Кавани