Молде спечели Купата на Норвегия за четвърти път в историята си, а с днешната победа с 2:0 на финала над Од Гренланд регистрира и дубъл през този сезон.

Преди близо месец Молде триумфира като шампион на страната, а днес стигна до успеха с два късни гола през второто полувреме. Националът Фредрик Гулбрандсен се превърна в основна фигура за победителите, след като вкара първия гол и след това подаде и за втория. Той можеше на два пъти през първото полувреме да вкара гол, но най-напред подаде на Матиас Малмстрьом, който сбърка, а след това стреля в аут.

В 73-ата минута обаче той откри резултата с глава, като от 10-ина метра не остави шансове на вратаря на Од Гренланд Андре Хансен. Две минути преди последната съдийска свирка Гулбрандсен асистира на Мохамед Елюнуси, който оформи крайното 2:0.

Въпреки поражението, отборът от градчето Скиен ще играе в турнира Лига Европа през есента на 2015-а година като финалист в турнира.