Реал (Мадрид) спечели първия си трофей този сезон. „Белия балет" завоюва Купата на краля, побеждавайки вечния си враг Барселона с 2:1 на „Местая". Така възпитаниците на Карло Анчелоти завоюваха 19-ата купа в историята на клуба.

Двубоят бе доста интересен и изпълнен и интригуващи моменти.  Големият отсъстващ на терена бе Кристиано Роналдо, който е контузен. В негово отсъствие в предни позиции действаха Иско, Карим Бензема и Гарет Бейл. Звездата на Барселона Лионел Меси пък за пореден мач шокира със слабата си форма и озадачи всички със слабите си отигравания.

В стартовите състави липсваха изненади с оглед на очакванията за двубоя.

Срещата започна с предупреждения от страна на съдията. Още във 2-ата минута Иско получи жълт картон, но в последствие официалните предупреждения намаляха.

В 7-ата минута Реал стигна до опасно положение след като Бензема намери Бейл, който стреля опасно, но неточно.

В 11-ата минута „белия балет" успя да поведе в резултата. Бензема пуска към напредващия Анхел ди Мария, който с диагонален изстрел по земя направи резултата 1:0.

Каталунците владееха повече топката след попадението, но така и не успяваха да създадат опасни положения пред вратата на Икер Касияс.

В 36-ата минута Бейл намери добрепозиционирания Иско, но Алба изби, спасявайки Барса от втори гол.
В 66-ата минута Реал нацели гредата след като Ди Мария изведе Банезема, чийто много силен удар се отби в ръката на Пинто, срещайки напречния стълб.Две минути по-късно каталунците успяха да изравнят. Чави центрира от корнер, а Бартра се извиси над високите играчи на Реал, изравнявайки за 1:1.

Последваха няколко опасности от страна на Реал. Пет минути преди края на редовното време Гарет Бейл доказа защо струва 100 млн. Уелският национал се направи уникален спринт по лявото крило, нахлувайки в наказателното поле и стреля за 2:1.

Барса обаче можеше да изравни в 90-ата минута. Шави пусна към Неймар, който надбяга Рамос и Пепе, излезе сам срещу Касияс, но шутът му се отби от гредата.

0:1 Анхел ди Мария (11), 1:1 Марк Бартра (68), 1:2 Гарет Бейл (85)

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ 1:2

0:1 Анхел ди Мария (11),
1:1 Марк Бартра (68),
1:2 Гарет Бейл (85)

Барселона: Хосе Пинто, Дани Алвес, Хавиер Масчерано , Марк Бартра, Жорди Алба (46 - Адриано), Шави, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Фабрегас (64 - Педро), Лионел Меси, Неймар

Резерви: Ойер, Пуйол, Педро, Алексис Санчес, Сонг, Адриано, Серхи Роберто

Реал (Мадрид): Икер Касияс, Даниел Карвахал, Пепе , Серхио Рамос, Фабио Коентрао, Лука Модрич, Шаби Алонсо , Иско (89 - Каземиро), Гарет Бейл, Анхел ди Мария (86 - Илараменди), Карим Бензема (90 - Рафаел Варан)