Реал (Мадрид) спечели едно от най-великите футболни съперничества в света, надигравайки Барселона с 3:1 в първото за сезона „Ел Класико".

Барса поведе с попадение на Неймар, но обратът бе пълен, след голове на Роналдо (от дузпа), Пепе и Карим Бензема.

Ако Лионел Меси се бе разписал тази вечер, то той щеше изравни рекорда на Телмо Сара за най-много голове в испанското първенство. Аржентинецът вече е безспорен рекордьор по попадения в самото „Класико" със своите 21 точни изстрела, но днес нямаше ден, като си изпроси жълт картон, а дори можеше да бъде и изгонен от игра.

КОМЕНТАР ПО МИНУТИ на най-важните моменти от срещата:

- Последен съдийски сигнал. Победа за Реал (Мадрид).
- Териториално надмощие на каталунците в заключителните минути на мача. Реал чака шанса си на контраатака.
- 70' - Иниеста е заменен принудително. Ветеранът в редиците на Барса получи разтежение и сам поиска да напусне терена.
- 68' - Луис Суарес е заменен от Педро. Не особено впечатляващ дебют на уругвайския нападател...
- 61' - Нов ГОЛ за Реал! Бензема покачва на 3:1, след многоходова акция на "кралете" и грешка в средата на терена за каталунците.

- Уникален изстрел на Матийо от далечна дистанция, топката рикошира в тялото на Карвахал, но Касияс я избива.
- 50' - ГОЛ за Реал (Мадрид)! Пепе бележи с глава, след центриране на Кроос от ъглов удар.

- Играта е подновена.
- Почивка.
-35' - ГОЛ за Реал! Роналдо бележи от бялата точка!

- 34' - ДУЗПА за Реал! Пике играе за втори път с ръка и този път реферът е категоричен!
- 33' - Пике играе с ръка в наказателното поле, но съдията не дава сигнал.
- 22' - Нов уникален пропуск, този път на Бензема.
- 21' - Меси не успява да се разпише, оставен очи в очи с Касияс. Испанският вратар спасява.
- 19' - Карим Бензема беше съборен от Пике в рамките на наказателното поле, но реферът не дава знак, че правилата са били нарушени.
- 16' - Тони Кроос пробва изстрел от далчена дистанция, който обаче е спасен от стража на каталунците.
- 11' - ГРЕДА за Реал (Мадрид). Хамес стреля в напречния стълб на вратата на Барса.
- 10' - Три поредни акции в бяло. Бензема на два пъти и веднъж Хамес пропуснаха да върнат "белите" в мача.
- 9' - Жълт картон за Меси. Второ изненадващо неспортсменско действие на Лионел, в рамките на само една минута.
- 8' - Грубо нарушение на Меси. Реферът си спестява официалното предупреждение...

- 3' - ГОЛ за Барселона! Неймар направи за смях защитата на Реал, разправи се с двама бранители на съперника и остави безпомощен Касияс за 0:1!

- Първи съдийски сигнал!

- Минути до началото: Титулярът Шави инспектира "Бернабеу"

- Часове преди старта: Звездите на Барса бяха посрещнати подобаващо в Мадрид

Очакваният с нетърпение дебют на Луис Суарес за каталунците не бе запомнен с нищо сериозно, като личеше, че липсата на мачове е оказала влияние върху представянето на Канибала.

Мненията на двамата треньори на пресконференцията след мача, както и първите реакции в медиите в Испания вижте ТУК, ТУК, ТУК, ТУК, ТУК, ТУК, ТУК , ТУК и ТУК!

Реал (Мадрид) - Барселона 3:1

Реал: Касияс, Карвахал, Рамос, Пепе, Марсело, Иско, Кроос, Модрич, Хамес, Роналдо, Бензема

Барселона: Браво; Алвеш, Матийо, Пике, Масчерано, Шави, Бускетс, Иниеста, Неймар, Меси, Суарес