Късно снощи започнаха срещите от плейофите в НБА. Шампионите от Голдън Стейт се разходиха срещу Хюстън, спечелвайки с 104-78.

Стеф Къри реши срещата още в първата част, когато вкара 16т. срещу 15 на целия отбор на Ракетите. Къри получи контузия на глезена в края на втората част и не игра до края на двубоя. Все още не е известно състоянието му и дали ще може да играе в следващия двубой.

„Засега не виждам сценарий, че няма да играя." - каза Къри, който вкара 24т само през първото полувреме. Втората срещата ще се играе в отново в Оракъл Арена.

Най-оспорвана беше срещата в Атланта, където домакините надделяха трудно над Келтите от Бостън с 102-101. Хоукс водеха почти през цялото време и не допуснаха да бъдат да бъдат застигнати. Три минути преди края 88-88 домакините отбелязаха два бързи коша, между които Келтите пропуснаха от удобна позиция. До края всички усилия на гостите за обрат се оказаха напразни.

Защитникът на гостите Ейвери Брадли получи разтежение на подбедрицата и може да се окаже голяма загуба за тима.

В Торонто гостите от Индиана Индиана спечелиха с комфортното 90-100.

Пол Джордж отбеляза 33т, а Монта Елис 15. Джордж пропусна целия минал сезон заради счупен крак.

„Миналата година изпитах голяма болка, защото отборът не можа да влезе в плейофите," - каза Джордж. „Това означава много за мен, защото означава много да играя на този етап."