Арсенал победи с 3:0 Манчестър Юнайтед в голямото дерби от 8- ия кръг в английската Висша лига. Точни за "топчиите" бяха Алексис Санчес(2) и Месут Йозил.

Домакините от Арсенал започнаха изключително силно мача и логично поведоха в резултата.

В 6- ата минута Месут Йозил асистира на Алексис Санчес, който с пета прониза Давид Де Хеа.

Само минута по-късно Йозил направи 2:0. Германският национал вкара топката в мрежата с хубав фалцов удар от границата на наказателното поле.

В 20- ата минута резултатът вече бе класически в полза на момчетата на Венгер. Точен за "топчиите" отново бе Алексис Санчес. Чилиецът навърза защитата на "червените дяволи" и от около 20 метра отбеляза за 3:0.

До края на полувремето Юнайтед поизравни играта, но с изявите си Петър Чех отчая футболистите на Ван Гаал.

Манчестър Юнайтед натисна в началните минути на втората част, но Арсенал отговори с няколко опасни контраатаки.

Марсиал можеше да изравни, но отново Чех се представи на висота. Младата звезда "дяволите" имаше и претенции за дузпа при сблъсък с Мертезакер, но при положението сигнал от съдията не последва.

В 62- ата минута вратарят на Арсенал Петър Чех отрази блестящо хубав удар на Уейн Рууни.

До края на срещата Юнайтед не успя да стигне до нова чиста голова възможност, като всичко най-опасно пред вратата на "артилеристите" идваше от Антони Марсиал.

В последните секунди на срещата Чембърлейн тресна гредата и пропусна да направи победата на Арсенал още по-убедителна.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 3:0

1:0 Алексис Санчес (6)
2:0  Месут Йозил (7)
3:0 Алексис Санчес (20)

Арсенал: Петър Чех - Ектор Бейерин, Пер Мертезакер, Габриел Паулиста, Начо Монреал - Санти Касорла, Франсис Коклен - Аарън Рамзи, Месут Йозил, Алексис Санчес - Тио Уолкът

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа - Ашли Йънг, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Матео Дармиан - Майкъл Карик, Бастиан Швайнщайгер - Хуан Мата, Уейн Рууни, Мемфис Депай - Антони Марсиал