Байерн спечели първия си трфей за сезона, макар и неофициален. Баварците триумфираха в четиристранния турнир Дойче Телеком Къп, в който участие взеха още Волфсбург, Хамбургер ШФ и Борусия Мьонхенгладбах.

На финала, пред 42 000 зрители в Хамбург, Байерн се наложи на Волфсбург с 3:0, като новото попълнение Роберт Левандовски продължи с великолепните си изяви. Той реализира 2 гола.

Мачът се игра в две полувремена от по 30 минути, като от състава на баварците отсъстваха националите, които са още във ваканция след Световното първенство. При това положение Пеп Гуардиола отново заложи на схема с трима в защита в лицето на Хойберг, Бадщубер и новото попълнение Бернат. В халфовата линия действаха Мартинес, Алаба, Гаудино, Роде, Писаро и Рибери, а в предни позиции бе Левандовски.

Първият си гол Левандовски отбеляза още в 4-ата минута. Франк Рибери центрира отдясно и полякът връхлетя с глава към топката на първата греда - 1:0. В 15-ата новото попълнение Себастиан Роде направи двойно подаване с ветерана Клаудио Писаро и с хубаво насочване по диагонала опъна мрежата.

В 20-ата минута всичко в мача вече бе ясно след втори гол на Левандовски. Пиер-Емил Хойберг направи двойно подаване с Писаро, след което подаде на полския голмайстор. От пеналтерията бившият играч на Борусия Дортмунд отправи прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Макс Грюн и оформи крайното 3:0.

През второто полувреме Байерн продължи да има надмощие, а Гуардиола даде шанс за изява на младоци като Лукас Шол и Ойконому, както и на брата на Бастиан Швайнщайгер – Тобиас.

Сега за Байерн предстои турне в САЩ, където немските шампиони ще изиграят контроли срещу Гуадалахара и срещу сборен отбор на Мейджър Лийг Сокър.

Бундеслигата започва след четири седмици.

Състави:

Байерн: Щарке; Роде (56 - Швайнщайгер), Хави Мартинес, Бадщубер (35 - Рафиня), Бернат (37 - Контенто); Хьойберг, Алаба; Гаудино, Писаро, Рибери (56 - Ойконому; Левандовски (55 - Шол);

Волфсбург: Грюн; Юнг, Налдо (31 - Клозе), Кнохе, Родригес; Медойевич (31 - Маланда), Клих (44 - Сегин); Перишич (21 - Калигури), Арнолд (31 - Хънт), Виериня; Шайдхауер;