Манчестър Юнайтед изигра невероятен двубой и разби Уигън с 5:0 у дома на "Боксинг дей". "Червените дяволи" се развихриха, като над всички в срещата бе българският нападател Димитър Бербатов. Митко реализира хеттрик в едва вторият си мач като титуляр през този сезон във Висшата лига.

Освен него, по едно попадение добавиха още кореецът Парк Джи-Сунг, както и Антонио Валенсия. С успеха пък Юнайтед догони Ман Сити на първото място и изравни тима на "гражданите" след грешната им стъпка срещу Уест Бромич. Въпреки това, момчетата на сър Алекс Фъргюсън остават на втората позиция заради по-лошата си голова разлика.

Бербатов започна доста активно двубоя и още в 1-ата минута се пребори добре за една топка и спечели опасен фаул за своя тим пред вратата на съперника, но след него не последва нищо опасно. В 5-ата минута хубав пробив на Валенсия доведе до центриране към Бербатов, но българинът от трудна позиция не успя да стреля с глава.

В 8-ата минута обаче Юнайтед все пак поведе в резултата. Гигс подаде към Патрис Евра отляво, а защитникът направи страхотен пробив, след което пусна към Парк Джи-Сунг. Кореецът бе оставен непокрит и с плътен удар донесе преднина на тима си - 1:0.

Гостите отговориха с няколко опасни атаки. При една от тях Самън бе оставен съвсем непокрит, но за щастие на Юнайтед той остана под топката.

В 15-ата минута отново Бербатов попадна в центъра на вниманието. Той получи хубав пас от Гигс, след което се опита с едно докосване да подаде към Чичарито, но пасът бе пресечен. 60 секунди по-късно Чичарито бе съборен в наказателното поле, но дузпа не последва.

В следващите минути играта се поизравни, но без кой знае какви положения пред двете врати. Все пак, Юнайтед можеше да вкара втори гол в 27-ата минута. Тогава първо Бербо се пребори отлично отново за един фаул малко пред дъгата на наказателното поле. Оттам Нани стреля на около метър встрани.

Шест минути по-късно Бербатов отново имаше шанс. Българският нападател финтира леко Алкараз и стреля, но покрай вратата.

В 39-ата минута дойде и една от най-спорните ситуации в мача. Конър Самън бе изгонен с директен червен картон, след като подпря Майкъл Карик. Фил Дауд вдигна червен картон за удар с лакът, какъвто в действителност нямаше.

В 41-ата минута Димитър Бербатов успя да вкара за Манчестър Юнайтед. Дарън Гибсън центрира в наказателното поле, като първо Чичарито се размина. Там я попадна в Бербатов, като българинът отлично го финтира с тяло, след което прати топката в мрежата на Ал-Хабси - 2:0.

При този резултат завърши и първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на Юнайтед. Още в 47-ата минута Парк можеше да вкара гол, след като много отблизо шутира, топката бе избита от Ал-Хабси, но кореецът не успя да я добави.

В 55-ата минута Уигън можеше да се върне в мача. Дейвид Джоунс стреля страхотно от фаул и Линдегаард нямаше никакъв шанс да улови топката. За щастие на стража на "червените дяволи" ударът на играчът на "латикс" мина покрай гредата.

Три минути по-късно Хавиер Ернандес имаше претенции за дузпа, но такава не последва. В 58-ата минута обаче Бербатов отново взриви трибуните на "Олд Трафорд". Валенсия напредна много добре, пусна към Бербатов, който изключително елегантно се обърна с лице към вратата с мощен шут с десния крак разстреля Ал-Хабси - 3:0.

Оттук до края на мача Юнайтед откровено се забавляваше на терена. В игра се появиха Уейн Руни и Федерико Македа, който пропуснаха по няколко ситуации. Гол обаче падна в 75-ата минута. Тогава Антонио Валенсия получи подаване от Майкъл Карик, след което стреля много силно и вкара за 4:0.

В 77-ата минута Парк Джи Сунг бе фаулиран на границата на наказателното поле. Фил Дауд обаче даде дузпа в полза на Юнайтед. Зад топката застана Димитър Бербатов. Той реализира невероятно хладнокръвно своя хеттрик и оформи крайния резултат - 5:0.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УИГЪН 5:0

1:0 Парк (8), 2:0 Бербатов (41), 3:0 Бербатов (59), 4:0 Валенсия (74), 5:0 Бербатов (78-дузпа)