Отборът на Севиля се изкачи до второто място във временното класиране на испанското футболно първенство.

Това стана възможно след успех на андалусийците с 2:0 при гостуването на Елче.

Попаденията за победителите реализираха Бака и Гамейро.

През първата част домакините загатнаха, че не смятат да се предават без бой, като в три отделни случая можеха да поразят вратата на съперника, смятан предварително за фаворит, но нямаха шанса да го направят.

Вместо това след точно час игра Бака се възползва от чудесна ситуация, открила се пред него и не сгреши, давайки предимство на тима си в резултата.

В 73-ата минута пък Гамейро окончателно отказа домакините, с попадението си за 2:0, като по този начин сложи и точка на спора.

С успеха си Севиля се изкачи до втората позиция в класирането, като с актива си от 19 пункта оставя Реал на точка зад себе си, а записалият изненадващо поражение с 0:3 по-рано днес Валенсия - на 2. Барселона е едноличен лидер с 22 точки.