Отборът на Наполи спря победния ход на шампионите от Ювентус. Селекцията на Рафа Бенитес изигра отличен мач и напълно заслужено триумфира над омразния си съперник с 2:0. Точни за успеха на „небесносините" бяха Хосе Кайехон и Дрис Мертенс.

Днешният мач обаче нямаше особено значение за класирането в Серия „А". Юве продължава да крачи уверено към третата си поредна шампионска титла, докато Наполи се е „бетонирал" на третото място.

За отбелязване е, че загубата за Юве бе едва тяхна втора от началото на сезона.

Традиционно посрещането на „бианконерите" в Неапол бе повече от недружелюбно. След като автобусът им бе замерян с яйца, играчите на Ювентус излязоха на „Сан Паоло" под бурните освирквания на всички тифози на Наполи.

Гостите изтръпнаха още във втората минута, когато звездата на торинци Артуро Видал се хвана за бедрото и се свлече на земята. Въпреки първоначалните опасения, чилиецът стисна зъби и остана в игра.

Относно футболния аспект на нещата, Наполи започна двубоя изключително силно. Селекцията на Рафа Бенитес можеше да поведе след само шест минути игра. Хосе Кайехон се възползва от колективна грешка в отбраната на гостите, ала ударът му от непосредствена близост бе спасен като по чудо от Джанлуиджи Буфон.

При получилия се корнер, в наказателното поле на „Старата госпожа" се образува сериозно меле, при което най-съобразителен се оказа Марек Хамшик. Голът на словака обаче бе отменен от рефера Даниеле Орсато поради засада.

Малко след това, капитанът на Наполи отново бе в центъра на събитията , след като засече от границата на наказателното поле отличен пас на Енрике. Буфон обаче отново бе непробиваем.

Постепенно, гостите от Торино успяха да овладеят сериозния домакински натиск на Напили и все по-често започнаха да поглеждат към вратата на Пепе Рейна. Добра възможност се откри пред Стефан Лихтщайнер, който в 25-ата минута стреля слабо в ръцете на испанския страж.

Неаполитанци най-накрая ликуваха в 36-ата минута, когато домакините успяха да поведат с 1:0. Хосе Кайехон се възползва от чудесно подаване на Лоренцо Инсине и майсторски опъна мрежата на шампионите.

Отговорът на „бианконерите" бе една хубава „задна ножица" на Пабло Освалдо, който обаче не успя да намери целта. От отсрещната страна на терена, Гонсало Игуаин поиска дузпа след контакт с Джорджо Киелини, но претенциите му останаха „глас в пустиня".

Наполи продължи да бъде по-активният отбор и през втората част. Нещата отиваха към 2:0 в 60-ата минута, ако не бе поредното страхотно спасяване на Буфон. Този път то дойде след мощен удар на Гулам.

В следващите минути, гостите от Ювентус започнаха да атакуват все по-сериозно вратата на Рейна, като на няколко пъти с отлични изяви в отбрана  блеснаха Албиол и Фернандес.

В 77-ата минута Марек Хамшик имаше поредната възможност да отбележи този път редовен гол във вратата на Ювентус, ала съдбата отново не бе на негова страна.

Интригата в този двубой приключи малко след това, когато Джиджи Буфон капитулира за втори път. Горан Пандев намери по отличен начин другата резерва Дрис Мертенс, който овладя на гърди, елиминира Лихтщайнер и Маркизио, и с прекрасен удар в далечната част на вратата оформи крайното 2:0.

НАПОЛИ-ЮВЕНТУС 2:0

1:0 Кайехон (36'), 2:0 Мертенс (82')

СТАДИОН: „Сан Паоло"

СЪДИЯ: Даниеле Орсато

НАПОЛИ: Рейна, Енрике, Албиол, Фернандес, Гулам, Инлер, Жоржиньо, Кейехон, Хамшик, Инсине, Игуаин (резерви: Коломбо, Доблас, Ревейер, Бритос, Барити, Мертенс, Место, Пандев, Джемали, Радошевич, Бехрами, Сапата)

ЮВЕНТУС: Буфон, Касерес, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Видал, Пирло, Погба, Асамоа, Освалдо, Йоренте (резерви: Сторари, Рубиньо, Маркизио, Вучинич, Джовинко, Падоин, Исла Матиело, Пена)