Черно море спечели последното си гостуване за този сезон. В мач от предпоследния кръг на „А" група, варненци победиха Славия с 3:1 на „Овча Купел".

Така „моряците" загряха по възможно най-добрия начин за финала за Купата срещу Левски след седмица в Бургас.

Любопитното пък е, че „зелено-белите" победиха именно съперника, от който „сините" наредиха три поредни загуби тази година.

Мачът на „Овча купел", който бе без никакъв залог и за двата тима, започна отлично за гостите, които поведоха още в 7-ата минута, когато Бакари се разписа с глава след центриране на Ернандес.

Само 5 минути след това варненци вече водеха с 0:2. Бакари и Коконов направиха двойно, извело последния на чиста позиция и той не сбърка - 0:2.

До края на полувремето Славия се опита да вкара гол, но шут на Манзоро срещна гредата в 32-ата мин.

Малко след началото на второто полувреме столичани останаха с десет души, след като Кирев спъна излезлия сам срещу него Бакари. Вратарят веднага бе изгонен, а потърпевшият - сменен. По-късно стана ясно, че нападателят не е сериозно контузен.

След картона положенията се заредиха и пред двете врати. Славия намали малко преди края чрез Манзоро, който преодоля Чанович и се разписа от малък ъгъл.

В даденото от рефера продължение, Курьор оформи крайното 1:3 след извеждащ пас на Стенио.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:3