Оклахома Оклахома Сити победи Сан Антонио със 106:97 в третия мач от финалната серия на Западната Конференция на Националната баскетболна асоциация и намали резултата на 1:2 победи.

Важна роля за победата на Тъндър изигра центърът Серж Ибака. Той се върна в игра след като пропусна първите два мача заради разтежение на прасеца и отбеляза 15 точки и спечели 7 борби. Силен мач направиха Ръсел Уестбрук и Кевин Дюрант завършили съответно с 26 и 25 точки.

Сан Антонио изоставаше през целия мач и в края на двубоя треньорът на тима Грег Попович даде почивка на титулярите си. Ману Джинобили завърши с 23 точки за Спърс, но само три през второто полувреме. Тони Паркър остана със скромните за него 9 точки.

Четвъртият мач от серията е в Оклахома Сити във вторник.