Арсенал допусна нова грешна стъпка. „Артилеристите" се добраха с кански мъки до равенството 2:2 с Хъл Сити насред„Емирейтс".

Лондончани изоставаха в резултата с 1:2 до самия край на мача, но Дани Уелбек донесе безценната точка на домакините. Арсенал вече трети мач не успява да победи и се нареди на незадоволителното за клуба 6-то място в класирането.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер имаше куп проблеми със състава. Извън строя заради травми Лоран Косчелни, Калъм Чембърс, Месут Йозил, Оливие Жиру. Сред единадесетте започна юношата на Барселона Ектор Белерин, който е едва на 17 години.
Срещата започна по-добре за Арсенал.

В 13-ата минута Алексис Санчес засече пас на Пер Мертезакер и с плътен удар направи 1:0. Радостта на домакините обаче траеше само 4 минута. Мохамед  Диаме върна „тигрите" в мача прехвърляйки Шчесни за 1:1. Минута след началото на второто полувреме Хъл успя да направи пълен обрат. Абел Ернандес се възползва от подаване на Том Хъдълстоун и реализира за 1:2.

След попадението „артилеристите" оказаха масиран натиск, но така и не успяваха да вкарат. Все пак мъките на домакините дадоха резултат в първата минута на добавеното време, когато Санчес намери Уелбек и нападателя се разписа за 2:2.

След този мач Хъл Сити е на 9-ото място с 10 точки. Арсенал има актив от 11 пункта, намирайки се на 6-ата позиция.

Арсенал - Хъл Сити 2:2

1:0 Алексис 12