Отборът на Наполи постигна много важен успех в своята група "F". Италианският вицешампион се наложи много трудно при домакинството си на Олимпик (Марсилия) с 3:2, като на два пъти, момчетата на Рафа Бенитес трябваше да показват голям характер, за да достигнат до така желаните три точки.

Двубоят започна с изненадващ гол за гостите, които поведоха изненадващо чрез Айеу. Последва пълен обрат за Наполи, като с попадения блеснаха Инлер и Игуаин. Втората част продължи драматичния развой на срещата. Товен изравни в 64-ата, за да се стигне до драматичния финал в 75-ата, когато Игуаин отбеляза победния гол в мрежата на Манданда.

След този успех неаполитанци се изкачиха до второто място в групата, имайки равен точков актив с лидерите от Арсенал.

Предвид ситуацията в група "F", отборът на Наполи се нуждаеше от сигурен успех при днешното си домакинство на Марсилия. Селекцията на Рафа Бенитес трябваше да се възползва по най-добрия начин от директния двубой между Борусия (Дортмунд) и Арсенал, взимайки три точки от аутсайдера в тази група.

Олимпик (Марсилия) пък не вдъхваше надежда дори и на своите фенове. Французите се намираха в сериозна игрова криза, която дори подставяше под съмнение бъдещето на старши-треньора Ели Боп.

Единствената изненада сред титулярите на Наполи бе липсата на Марек Хамшик, който бе отстъпил мястото си на Горан Пандев.

Марсилия пък не разчиташе на своя най-добър нападател Андре-Пиер Жиняк. На негово място играеше младата звезда на френския футбол Флоран Товен.

Поведени от своята велика публика, неаполитанци създадоха първото си голово положение още в 6-ата минута. Дрис Мертенс бе изведен по отличен начин, след което пробва техничен изстрел в далечния ъгъл на Манданда, който обаче не се увенча с успех.

„Студен душ" обля всички на стадион „Сан Паоло" в 10-ата минута, след като Андре Айеу изненадващо изведе Марсилия напред.  Африканецът засече с глава едно центриране от ъглов удар, матирайки Рейна за 0:1.

Последваха минути на несигурност за домакините, които въпреки добрата си игра вече бяха догонващи в резултата.  Правдата възтържествува в 22-ата минута, когато Гьокхан Инлер възстанови равенството след уникално попадение.  Швейцарският национал засече от воле една изчистена топка от отбраната на Марсилия, след което разстреля Манданда за 1:1.

Две минути след това, обратът вече бе пълен. Изключителен пас на Кайехон намери Горан Пандев, който свали майсторски с глава към връхлитащия Игуаин, който отблизо не остави никакви шансове на съперниковия вратар за 2:1.

До края на полувремето, „Ел Пипита" имаше още две чудесни възможности, за да отбележи, но и при двете бе в положение на засада. Джордан Айеу пък опита силен изстрел за Марсилия, който обаче бе отразен от Рейна.

„Небесносините" отново вкараха „вълка в кошарата" в 64-ата минута, когато допуснаха Марсилия да им отбележи втори гол и така да възстанови равенството. Младата френска звезда изпревари неориентирания Армеро при едно центриране, след което направи безпомощен противниковия вратар за 2:2.

Наполи изстрада своята победа 15 минути преди края на срещата. За пореден път герой за клуба се оказа Гонсало Игуаин, който завърши чудесна асистенция на Мертенс, носейки по този начин така важните три точки за селекцията на Рафа Бенитес.

Неаполитанци вече са на втора позиция с равен брой точки с лидерите от Арсенал. Борусия (Дортмунд) е с пасив от три пункта и се намира на третото място. Марсилия пък продължава да ниже загуба след загуба.......

НАПОЛИ-ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 3:2

0:1 Айеу (10), 1:1 Инлер (22'), 2:1 Игуаин (24'), 2:2 Товен (64'), 3:2 Игуаин (75')

СТАДИОН: „Сан Паоло"

СЪДИЯ: Сергей Карасев (Русия)

НАПОЛИ: Рейна, Маджо, Фернандес, Армеро, Албиол, Кайехон, Джемайли, Инлер, Игуаин, Мертенс, Пандев (резерви: Рафаел, Увини, Канаваро, Хамшик, Бехрами, Инсине, Дуван Сапата)

МАРСИЛИЯ: Манданда, Абдалах, Н'Колу, Морел, Диавара, Шейру, Ромао, Валбуена, Айеу, Джордан Айеу, Товен (резерви: Самба, Бенди, Лемина, Пайе, Имбула, Жиняк, Хелифа)