Отборът на Милан напомни за себе си! „Росонерите" дадоха добър урок на летящия в облаците тим на Фиорентина, надигравайки го напълно заслужено с 2:0. Триумфът върна усмивката на лицето на Синиша Михайлович, който през последните седмици бе подложен на непрестанен натиск от италианските медии. Попаденията за гранда паднаха в началото и края на срещата.  Основите на успеха бяха положени от Карлос Бака с гол в 4-ата минута, а всичко приключи с попадение на резервата Боатенг в 87-ата.

Милан се изкачи на шестата позиция с актив от 32 точки, изоставайки на само 3 пункта от петия Рома. Втората поредна загуба пък свали Фиорентина до четвъртото място в таблицата.

Дербито на „Сан Сиро" започна по-възможно най-добрия начин за „росонерите". Милан поведе в резултата след само 4 минути футбол. Карлос Бака получи хитър пас от Джакомо Бонавентура и впусна към вратата на Фиорентина. Колумбиецът се справи с лекота срещу бранителя Томович, след което заби неспасяемо коженото кълбо в далечния ъгъл на Татарушану.

Гостите от Флоренция опитаха да отвърнат на удара с добра възможност за Бернардески. Плеймейкърът изпусна точния момент, когато трябваше да отправи изстрел. След като това все пак се случи, топката срещна крайника на подложилия крак-Лука Антонели.

До почивката Фиорентина така и не успя да намери верния път към вратата на Донарума. Никола Калинич бе напълно неутрализиран от отбраната на Милан, която действаше безпогрешно под умелата диктовка на ветерана Алекс.

Именно бразилецът действа решително в 53-ата минута, когато успя да блокира голов изстрел на Астори, възползвал се от едно грешно боксиране на младия Донарума. В 60-ата пък Лука Антонели можеше да успокои трибуните на „Сан Сиро" с втори гол, но останал на няколко метра от Татарушану, едвам изплю коженото кълбо и го прати в неговите ръце.

Постепенно отборът на Фиорентина отпадаше физически, което лимитира до минимум положенията пред Донарума. Нещо повече, когато излизаха на стрелкова позиция, „виолетовите" пращаха топката почти в тъч- справка изстрелът на Никола Калинич.

Официално всичко приключи в 87-ата минута, когато един добре познат футболист подсигури трите точки за „росонерите". Юрай Кучка сътвори отиграването на мача, след като от своето наказателно поле пусна уникален извеждащ пас към влезлия като резерва Кевин-Принс Боатенг. Ганаецът елегантно преодоля връхлитащия страж на Фиорентина и с лекота реализира за крайното 2:0.

МИЛАН-ФИОРЕНТИНА 2:0

1:0 Бака (4'), 2:0 Боатенг (87')

СТАДИОН: „Сан Сиро"

СЪДИЯ: Даниеле Довери

МИЛАН: Донарума, Алекс, Абате, Антонели, Романьоли, Монтоливо, Бонавентура, Бертолачи, Хонта, Бака, Нианг (резерви: Абиати, Ливери, Калабрия, Де Шильо, Маури, Поли, Сапата, Шимич, Кучка, Де Йонг, Балотели, Боатенг)

ФИОРЕНТИНА: Татарушану, Ронкаля, Томович, Астори, Алонсо, Суарес, Валеро, Иличич, Весино, Калинич, Бернардески (резерви: Сепе, Жилберто Жуниор, Фернандес, Блажчиковски, Роси, Паслуал, Лезерини, Бабакар, Баес)

All Goals HD - AC Milan 2-0 Fiorentina - 17-01... by Bayeo