Манчестър Юнайтед пак остана без победа като гост във Висшата лига. В последен мач от 8-ия кръг, отборът на Луис ван Гаал завърши наравно 2:2 при визитата си на Уест Бромич Албион. Така след 4 гостувания през сезона досега, „червените дяволи" имат 3 ремита и 1 поражение.

Юнайтед дори можеха да си тръгнат и с празни ръце, ако не бе новото попълнение Дейли Блинд. Синът на легендата Дани Блинд донесе изравняването с гол в  края на мача.

УБА започнаха двубоя вихрено и успяха да поведат още в 8-ата минута след забележителна атака. Уиздъм напредна по крилото и върна ниско към границата на пеналта, където Стефан Сесеньон с прекрасно насочен шут матира Де Хеа.

Въпреки че опитаха да върнат гола веднага, гостите съумяха да го сторят едва в началото на второто полувреме.

След центриране на Ди Мария отляво, Фелайни си овладя топката по майсторски начин, и със силен удар направи резултата 1:1.

И вместо да затвърдят доброто начало на полувремето, манчестърци отново се озоваха догонващи в резултата в 66-ата мин. Тогава отбраната им проспа извеждащо подаване към Бераиньо, който останал сам срещу Де Хеа, нямаше проблем да го преодолее.

В последните минути Юнайтед натисна здраво и в 74-ата мин Ван Перси удари гредата с удар отдалеч. В крайна сметка гостите стигнаха до точката 3 минути опреди края. Резервата Фалкао успя да отклони едно подаване отляво и топката се озова у Блинд. Холандецът отправи фалцов, нисък удар с левия крак малко извън пеналта, който просто не остави шансове на Майхил.

Уест Бромич - Манчестър Юнайтед  2:2

1:0 Сесеньон - 8'
1:1 Фелаини - 48'
2:1 Бераиньо - 65'
2:2 Блинд - 87'

Уест Бромич Албион: Майхил, Уисдъм, Лескът, Доусън, Поконьоли, Гарднър, Брънт, Морисън, Доранс, Сесеньон, Бераиньо;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Джоунс, Рохо, Шоу, Ерера, Блинд, Ди Мария, Янузай, Мата, Ван Перси