Първенецът на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) приключи участието си в Шампионската лига, след като допусна загуба в последния 6-ия кръг на Група В от вицешампиона на Русия Локомотив в Новосибирск с 0:3 (24:26, 18:25, 18:25).

Двубоят се игра пред 1500 зрители в зала "СКК Север". Наставникът на Марек Найден Найденов заложи в стартовия си състав на най-добрите си волейболисти. От другата страна на мрежата Андрей Воронков даде почивка на голяма част от своите звезди и даде възможност на резервните си състезатели да докажат своите качества.

Най-оспорвана бе първата част, която отборът на Марек загуби драматично с 24:26, но бе напълно равностоен на именитите си съперници и дори водеше в резултата при 16:15. До края на мача руският тим игра по-добре и заслужено спечели мача с 3:0 гейма, а и първото място в Група В.

Най-резултатен за Марек в мача стана Станислав Величков с 12 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 25% перфектно и 40% позитивно посрещане). Илияс Куркаев бе най-резултатен за Локомотив с 11 точки (1 ас, 4 блока, 100% ефективност в атака), а Лукаш Дивис добави 8 точки.

ЛОКОМОТИВ, НОВОСИБИРСК (РУСИЯ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (26:24, 25:18, 25:18)

ЛОКОМОТИВ: Олег Самсоничев 1, Никита Аксютин 9, Лукаш Дивис 8, Илияс Куркаев 11, Станислав Ерьомин 9, Дейвид Лий 5 - Валерий Комаров-либеро (Денис Земченьок 4, Валентин Голубьов-либеро) Старши-треньор: Андрей Воронков

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 1, Михаел Манджуков 6, Станислав Величков 12, Ангел Велков 4, Павел Душков 4, Борислав Апостолов 6 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов 2, Владимир Лобутов, Димитър Дулчев 4, Михаил Цветанов 1) Старши-треньор: Найден Найденов.