Рома загуби повече от позорно първия 1/8 финал в Шампионска лига от Шахтьор. "Вълците" бяха "изядени" от украинския тим насред "Олимпико" и така шансовете им за продължаване напред в надпреварата станаха почти илюзорни.

Началото на мача бе повече от добро за Рома. Касети пропусна отлична ситуация още в първите минути на срещата. Сърна обаче отвърна за Шахтьор с добра голова ситуация, която обаче бе пропусната.

Все пак, по-активната игра на Рома в първите минути даде резутат. В 28-ата римляните поведоха в резултата. След центрираране от корнер на Тоти Бурдисо успя да реализира и взриви полупразните трибуни на "Олимпико".

Шахтьор обаче буквално унищожи съперника си до почивката. Жадсон стреля опасно още в следващата атака, топката се отклони от Де Роси и резултатът бе равен - 1:1.

Само 4 минути по-късно Дългас Коста вкара за 1:2, след като се подигра на цялата защита на Рома и вкара от границата на наказателното поле разтреля Дони - 1:2.

Шокът за Клаудио Раниери и компания стана пълен малко по-късно, когато Луис Адриано направи 1:3.

През втората част Рома натисна и се опита да стигне до равенството. Силите на римляние обаче стигнаха само до още едно попадение. Какво обаче само бе то.

В 61-ата минута Менес, след като бе направил няколко пропуска, получи топката и с мощен удар под гредата намали резултата. За повече обаче Рома просто нямаше сили и преклони глава пред силната игра на гостите от Шахтьор за крайното 2:3.

РОМА - ШАХТЬОР 2:3
1:0 Перота (28), 1:1 Джадсон (29), 1:2 Коста (36), 1:3 Адриано (41), 2:3 Менес (61)