Григор Димитров отпадна в третия кръг на „Уимбълдън". Българинът загуби с 3:6, 4:6, 4:6 от традиционно неудобния си съперник Ришар Гаске.

Това бе петата загуба на българина от френския тенисист и първа на тревен корт.

По този начин хасковлията ще загуби цели 630 точки за световната ранглиста, тъй като миналия сезон игра полуфинал на „Уимбълдън".

Мачът тръгна лошо за Димитров, който бе пробит още в първия си сервис-гейм. Димитров можеше да върне пробива при 2:4 в полза на Гаске. Тогава Гришо изпусна цели три брейк-пойнта, но в крайна сметка загуби и този гейм, а след това и е сета.

Втората част вървеше гейм за гейм до 3:3. Григор отново допусна пробив, като интересното е, че точно преди това той изпусна на свой ред да вземе подаването на съперника си.

Това бе напълно достатъчно за Гаске, който спокойно взе и втория сет.

Третият протече по подобен сценарий - отново един пробив бе достатъчен за Гаске, за да се поздрави с победата и място на осминафиналите. Там той ще се изправи срещу Ник Кириос, който елиминира Милош Раонич.